piątek, 25 marca 2016

Skrzydła znalazły miejsce

Wreszcie zrealizowałam dekorację ,o której od dawna myślałam. Mamy w pokoju ścianę , która była pusta i zastanawiałam się dłuuugo co na niej umieścić . A że wszystko potrzebuje czasu to i ten pomysł potrzebował leżakowania. Jakiś czas temu, chyba rok a może nawet dwa lata temu trafiłam na dwie ramy. W naszym  mieście raz do roku jest wywóz wielkogabarytowych przedmiotów. Odwożąc chłopców do przedszkola ,zauważyłam na chodniku oparte o ścianę dwie ramy. Nie zastanawiając się zbyt długo ,zatrzymałam auto,wyskoczyłam po ramy i ulokowałam je w bagażniku. I tak stałam się właścicielką  starych ,lekko zniszczonych ram. W zasadzie ich nie odnawiałam ,tylko umyłam. Stały w różnych miejscach w naszym mieszkaniu . Aż wreszcie jedna z nich znalazła miejsce na ścianie. Jak widać na poniższym zdjęciu jest lekko zniszczona, ma tu i ówdzie ubytki. Ale jak dla mnie dodaje jej to uroku. Zdobyłam jeszcze dwie mniejsze ramki, które pasują do kompozycji.
Ale sama rama nie byłaby atrakcją ,gdyby nie skrzydła anioła. 
Jakiś czas temu zrobiłam je z kartonu, trochę pracy kosztowały. Pomalowałam je białą farbą, następnie dodałam pasty strukturalnej i brokatu. Trochę poleżały i wreszcie się za nie wzięłam powtórnie.
Pomalowałam je pastą postarzającą , następnie ponownie nałożyłam białą farbę , nakleiłam "złote" koraliki i lekko posypałam brokatem.
W paru miejscach nakleiłam metalowe elementy . Przymocowałam łańcuszek i powiesiłam wraz z ramą.
Do jednej z małych ram Jurek za pomocą taśmy mocującej przytwierdził zajączka, którego zrobił w szkole. Jak dla mnie  komponuje się  rewelacyjnie :)
Edit. Kompozycja już trochę nieaktualna , przed chwilą dodałam pomiędzy małymi ramkami kolejny element - podkowę . Jak tylko zrobię zdjęcie przy porządnym świetle to dodam na kocu posta :)I poniżej zbliżenia 
 Pracę zgłaszam na wyzwanie w 
13arts - Challenge #40 - Angels / AniołyI dzisiaj już chciałabym Wam życzyć 
 radosnych i zdrowych Świąt
:)My zaczynamy świętowanie od jutra , 
jak tylko przyjedzie  moja siostra z rodzinką 
:)


4 komentarze:

Dziękuję za każde słowo :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...