niedziela, 15 grudnia 2013

Boże Narodzenie

Ostatni dzień wyzwania u Uli - Boże Narodzenie.

Do niego jest jeszcze trochę czasu- sam moment Bożego Narodzenia jest piękny . Ale również ważny jest czas przygotowania.
Dlatego też od zeszłego roku staramy się sami robić kalendarz adwentowy . I to nie tylko ze słodyczami ,ale również z zadaniami. 
W tym roku kalendarz zrobiony jest z rolek po papierze toaletowym 
(uwielbiam recykling). Inspiracją był ten kalendarz. Do dekoracji użyłam taśmy malarskiej, sznurka , wstążki , skrawki z wycinanek, bandaż.
Nasz kalendarz nie jest zapakowany na wszystkie dni. W zależności od sytuacji , od tego co niosą kolejne dni , codziennie wymyślamy co chłopcy znajdą w kalendarzu.
Raz jest to zadanie - np. 11 grudnia chłopcy mieli udekorować pomarańcze goździkami. Wiedzieliśmy że mamy wolne popołudnie i będzie czas żeby zrobić to na spokojnie. Innym razem są to drobne prezenty - cukierki, naklejki itd. W sobotę zadaniem było zrobić pierniki. A dzisiaj robimy kartki :)
Kalendarz wisi w kuchni, w ciągu tygodnia chłopcy zaglądają do niego po powrocie z przedszkola , a w weekend po śniadaniu .Wcześniejsza dekoracja w kuchni 
Miłej niedzieli :)

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam kalendarze adwentowe. Twój jest śliczny, bardzo pomysłowy, ja sama tez robiłam w tym roku i jestem z niego dumna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny pomysl, ekologiczny, a jednoczesnie edukacyjny dla dzieci. Pozrdawiam bea

  OdpowiedzUsuń
 3. My w tym roku bez kalendarza adwentowego, ale w przyszłym koniecznie musimy coś stworzyć, więc już dzisiaj zaczynam zbierać inspiracje.
  Wasz jest jak najbardziej godny uwagi:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słowo :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...